Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çin astrolojisine göre Yin Yang anlamı nedir?

5,735
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çin astrolojisine göre Yin Yang anlamı nedir?

Yin ve Yang evrenin temelini teşkil ediyor. Yin ve Yang'dan önce Çin felesefelerine göre bir sonsuzluk vardı. Ondan sonra ikilem oluştu. Yin ve Yang zıt güçlerdir. Zıt güçler olmadan hareket olmaz. Evrende her şey zıttıyla beraber var olur. Yin ve Yang da bunu temsil eder.

Yin ve Yang amblemi

Yin ve Yang amblemi herkesin bildiği siyah beyaz amblemdir. Amblemin arasındaki kavis sonsuz değişimi temsil eder. Yin ve Yang artı ve eksi değerlerdir. Yang, aktif, açık renkler, güneş ve erkeği temsil eder. Yin ise koyu renkler, gece, ay ve dişiyi temsil eder. Her ikisi de birbirini tamamlar biri olmadan diğeri olmaz. Çünkü zıttıyla birlikte anlam kazanır. Amblemde görülen noktalar da tam olarak bunu ifade ediyor. Bu noktalar birbirine dönüşme potansiyelidir. Her Yin'in içinde bir Yang, her Yang'ın içinde bir Yin vardır. Her ikisi de birbirine dönüşebilir.

Çin astrolojisinde her şey 5 element üzerine kuruludur

Çin astrolojisinde her şey 5 element üzerinde döner. Her birinin Yin ve Yang özellikleri var. Örneğin, bir kadın eğer Yang gününde doğmuşsa, Yang erkek demek olduğu için biraz daha erkeksi olabilir. Kendi işini kendi yapmayı, kendi bavulunu kendi taşımayı hatta tek taşını da kendi almayı hedefler. Yin gününde doğmuş bir erkek ise biraz daha yumuşak yaratılışlı biri olur. Sert, erkeksi, kavgacı, tavırlı biri olmaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat