Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cilt çatlakları nasıl tedavi edilir?

6,481
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cilt çatlakları nasıl tedavi edilir?

Cilt çatlaklarının %100 tedavisi maalesef günümüzde mümkün değil. Çatlak aslında derinin yırtılmasıdır ve derinin yırtıldığı bölgeler ölü dokudur. Ölü bir dokuya hangi uygulamayı yaparsanız yapın cansız olduğu için o bölge cevap veremez. 

Aslında yapılan tüm uygulamaların amacı ölü dokunun çevresindeki canlı bölgeyi tedavi etmektir. Bu sayede derideki çatlaklar çok ince çizgi haline gelir ve gözle çok az fark edilebilir. 
Henüz 2 yıllık geçmişi olan yeni  çatlaklar %90 a kadar ve 2 yıldan daha fazla geçmişi olan eski çatlaklar ise %70 e kadar tedavi edilebilir. 
Çatlak tedavisinde lazer, dermaroler, peeling, radyo frekansı gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Çatlak tedavisinde en etkili tedavilerden birisi fraksiyonel lazer tedavisidir; ancak günümüzde teknoloji sayesinde lazer kadar etkili ancak daha az acı veren, leke yapma riski bulunmayan ve daha çabuk iyileşen yeni nesil fraksiyonel radyo frekansı tedavisi uyguluyoruz. Lazer uygulamalarında maalesef leke oluşturma ve yanık riski olabileceği için fraksiyonel radyo frekansını tercih ediyoruz. Eskiden deriye iğneler sokularak uygulanan ve bu sayede kanallar açan fraksiyonel radyo frekans tedavisi günümüzde iğnesiz gerçekleştirilebilmektedir.

 Ay da 1 kere ve toplam 3 seans uygulamak pek çok çatlak için yeterlidir. Gerektiğinde 4. Seans uygulanması gerekebilir. 
Uygulama deride çok ufak mikro kanallar açar ve derinin altına kadar bir yaralanma oluşturur. Açılan kanalları cilt onarmak için harekete geçer. Deri kendisini onarırken çatlakların yüzey ve çevresini de tedavi eder.  

Her cilt tipi için farklı başlık ve farklı enerji seviyesi kullanılır. Bu sayede beyaz ve ya esmer tende ve her yaşta rahatlıkla uygulanabilir. Uygulanan bölgede aynı zamanda cilt yenilenmesi, leke tedavisi ve kırışıklık tedavisi de yapılmış olur ve kolojen artışı gerçekleşir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat