Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cilt bakımı nasıl yapılır?

6,823
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt bakımı tüm kadınların yaptırması gereken bir uygulamadır. 16 yaş itibariyle yapılır. Süresi kesinlikle yoktur. Dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi dermokozmetik ürünlerle yapılmasıdır. Toplam 1- 1,5 saat arası sürer. Profesyonel cilt bakımında cihazlarla birlikte cilde derinlemesine temizlik yapılır ve bu temizliğin kapsamı çok derindir. İçinde peeling, cilt maskesi, masaj gibi ekstra uygulamalar yapılan geniş çaplı bir bakımdır. Bu esnada eğer ciltte bir problem varsa; akne, skar, elastikiyet kaybı gibi problemler varsa bunlar da tedavi ağırlıklı uygulamaları kapsar. 

Cildinde akne ya da yara izi olanlar için dermoroller ya da dermapen tekniği ile haftada bir kez cilt bakımı uygulanır. Fakat herkesin tedaviye geçmeden önce, cilt bakım ürünleri kullanmadan önce 2-3 ayda 1 derinlemesine temizlik yaptırması şarttır. Çünkü temiz olmayan bir ciltte ne kadar iyi ürün kullansanız, ne kadar düzenli kullansanız da ürün derinin altına gidemez, epidermisin üzerinde kalır. Cilt de buna reaksiyon gösterir. Cilt, ihtiyacı olan bakımı alamadığından ciltte kurumalar, yağlanmalar, aknelerde fazlalaşma, cildin pH dengesinde bozulma gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Bunun için her kadının 16 yaşını geçtikten sonra 3 ay içerisinde derinlemesine temizlik, cilt bakımı yaptırması, evde kullanılan ürünleri de muntazam bir şekilde sabah akşam kullanması gerekir. Eğer bunu kullanmazsa, el bakımı ve el üstü bakımı yaptırmazsa yıllar içerisinde geri dönüşü olmayan cilt soruları yaşanabilir.  Ciltte oluşacak problemler gençlik yaşlarında çok dikkate alınmaz ama 20'li yaşların sonuna doğru cilt kendisini problemler doğrultusunda gösterir. Ciltte kuruma, yağlanma, kırışıklıklarda artma olur. Bunlar, cildinize tam anlamıyla bakmadığınız için oluşan problemlerdir. Cilt kuru bir toprağa benzer, nem verirseniz yeşerir, nem vermezseniz kurur. Bunu da kesinlikle unutmamanız gerekir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat