Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cildim güzel olsun diye neler yapabilirim?

8,541
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cildim güzel olsun diye neler yapabilirim?

Günümüzde artık çok çeşitli besinler var. Hazır gıdalar, çeşitli katkı maddeleri içeren gıdalar çok tüketilmek ile birlikte bu tür besinlerin tüketiminin cilt güzelliğini olumsuz yönde etkilediğini söylemek gerekir. 


Paketlenmiş gıdaların içindeki katı yağlar ve baharatlar genellikle birçoğumuzun cildinde alerjik reaksiyonlara, cildimizin yağlanmasına ve sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Bu nedenle bu tür gıdaların olabildiğince az tüketilmesini öneriyoruz. Bunların haricinde cildi temiz tutmak güzelliğin önde gelen koşullarından bir tanesi. 

Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlarımız için akşamları cildimizi yıkamak, temizlemek vazgeçilmez bir alışkanlık olmalıdır.  

Ergenlikle cilt bakımının kendine has bir takım özellikleri var. Bu dönemde vücudumuzda bir takım değişiklikler olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu değişiklikler genellikle cildimizin yağlanması şeklinde kendini gösterir. Fazla yağlı ciltte sivilce oluşumuna karşı yatkınlık mevcuttur. 

Ergenlik döneminde cildimizin fazla yağlanmasını kontrol altına aldığımızda cildimizin daha parlak ve pürüzsüz olduğunu görme şansımız olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat