Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çikolata yemek cinsel isteği arttırır mı?

28,402
kez izlendi
Puan: 2.33 / 5
Detaylı Açıklama

Çikolata yemek cinsel isteği arttırır mı?

Cinsel istek her insanda olan ve yaşanması gereken bir eylemdir. Günümüzde cinsellik ile ilgili en büyük sorunlardan birisi uzun soluklu ilişkilerde meydana gelen değişimlerdir. İlişkilerin süresi uzadıkça cinsel ilişki sıklığı düşebilmekte ve cinsel yaşam rutin bir kısır döngüye girebilmektedir.


Vücutta bulunan serotonin hormonunu arttırıcı bütün besinler cinsel isteği ve orgazmı arttırırlar. Çikolata, kırmızı şarap, fıstık fındık gibi besinler cinsel istek artışını sağlamaya yardımcı olur.

Çikolata, kadınların adet dönemlerindeki hormonal değişikliğe bağlı vücudun istediği ve bu hormonu salgıladığı bir besindir. Bu yüzden çikolata cinsel isteği arttırır.

Çikolatanın bitter olması ve içinde kakao olması sebebiyle serotonin hormonunda artış sağlar. Çikolatanın içerisinde fındık ya da fıstığın olması yine cinsel isteği arttırmaktadır. Sıcak içeceklerden tarçınlı sahlep ve sebzelerden domates cinsel isteği arttırmaya yardımcı olan besinlerdir.

Cinsellik toplumun ayıplaması gibi sebeplerden dolayı üçüncü, dördüncü plana atılmıştır. Bu sebepten dolayı kişiler cinsel ilişkiye olan isteklerini açıkça belirtememektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat