Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çift cinsiyetli olmak ne demektir?

47,490
kez izlendi
Puan: 2.84 / 5
Detaylı Açıklama

Çift cinsiyetli olmak ne demektir?

Bir vücutta hem kadın hem de erkek üreme organlarının aynı anda bulunmasına çift cinsiyetlilik denir. Bunun tıptaki adı hermafrodittir. Bu gerçek bir çift cinsiyetliliktir. Organik ve fiziksel olarak objektif bulgulara dayanır. Bir de yalancı çift cinsiyetlilik vardır. 


Bu kişilerde dış genital organ içerdekinin aksi yönünde gelişir. Örneğin dişi hermafroditlerde içeride yumurtalık vardır, rahim vardır ama dışarıda klitoris penis gibi büyümüştür. Aile bu bebeği doğumda erkek zanneder. Ancak puberte yani ergenlik çağı sonrası bu tesadüfen anlaşılabilir. 

Erkek hermafroditte de içeride testisler vardır dışarıda ise kadın olarak görülen bir organ vardır ve bu nedenle bebek kız olarak büyütülmüştür. Bu kişiler de ergenlik dönemine geldiklerinde adet göremedikleri için anlaşılırlar. Ya da kişi evlendiğinde vajina yetersiz olduğundan cinsel birleşme olamadığında fark edilir. Hermafrodit 30 binde bir görülür. Yalancı hermafroditler ise iki binde bir görülür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat