Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çift cinsiyetli birine ailesi nasıl yaklaşmalı?

6,821
kez izlendi
Puan: 2.07 / 5
Detaylı Açıklama

Çift cinsiyetli birine ailesi nasıl yaklaşmalı?

Gerçek çift cinsiyetliler yani hermafrodit denen kişiler ana rahmindeki bir bozukluktan dolayı bu durumu yaşadıkları için normal bir durumdur ve doğuştandır. Bu nedenle aileler ve toplum da bunu normal karşılar. Yalancı hermafrodit de aynı şekilde normal karşılanır. Bu kişiler aile ve toplum baskısından daha az etkilenirler. 


Çift organı olan çift cinsiyetli kişiler psikolojik sıkıntı yaşamaz çünkü 2 yaşına kadar bu durum fark edildiğinden ameliyatla baskın cinsiyete göre operasyon yapılır. Yalancı hermafroditler ise ergenlik çağından sonra anlaşılır. Bu kişilerin dış genital organları iç genital organlarından farklı olduğundan fark edilmeleri ancak ergenlik çağındaki değişimleri geçirmemeleri ile anlaşılır. Bu kişiler ameliyattan sonra üreme fonksiyonlarını yitirdikleri için depresyona girebilirler. 

Oysa transeksüeller de ailenin baskısı çok daha fazladır. Toplumdan soyutlanır, aileden koparlar. Bu nedenle çok fazla sosyal ve psikolojik baskı yaşarlar. Yaşamak için hep mücadele vermek zorundadırlar. Bu nedenle de tüm dünyada LGBTT grupları vardır, dernekleşmekte ve haklarını savunmakta, toplumsal şiddete karşı örgütlenmektedirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat