Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çift cinsiyetli biri tek bir cinsiyete geçtikten sonra çocuğu olur mu?

18,848
kez izlendi
Puan: 4.47 / 5
Detaylı Açıklama

Çift cinsiyetli biri tek bir cinsiyete geçtikten sonra çocuğu olur mu?

Gerçek çift cinsiyetliler ancak ameliyatla cinsel hayata geçebilirler. Burada cinsel hayattan kasıt cinsel ilişki kurabilmektir. Bunun dışında üreme fonksiyonları olmaz, hamile kalamaz, hamile bırakamazlar. Dişi hermafrodit dış yapısı kadın, iç yapısı ise erkektir. Bu kişiye vajina yapılır. Ama yapılan arkası kapalı bir oluktan ibarettir. 


Erkek yalancı hermafroditte içeride testisler vardır, dışarıdan ise genital organ vajina görünümündedir. Ergenlik çağında bu kişinin adet görememesi ya da evlendiğinde cinsel ilişkiye girememesi nedeniyle doktora gidildiğinde durum fark edilebilir. Bu durumda hormon tetkikleri ve kromozom analizleri yapılır. Erkek çift cinsiyetlilerde ergenlikten sonra testisler karın içinde kaldığından kansere yol açabilir. Bu yüzden testisler alınmalıdır. 

Kişi gerçekten erkek olmak istese bile testisleri alındığından artık üreme fonksiyonlarını kaybeder. Kız hermafroditte içeride rahim ve yumurtalıklar varken dışarıda penise benzer bir yapı vardır. Bu da fark edildiğinde geçtir ve kişi kendini erkek olarak görmektedir. Bu durumda kişi hangi cinse dönmek isterse o cinse dönmelidir. Eğer kişi kadın olmak isterse ona bir vajina yapılır ama bu kişi de üreyemez, hamile kalamaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat