Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çift cinsiyet nasıl tedavi edilir?

16,560
kez izlendi
Puan: 3.79 / 5
Detaylı Açıklama

Çift cinsiyet nasıl tedavi edilir?

Bir vücutta hem kadın hem de erkek üreme organlarının aynı anda bulunmasına çift cinsiyetlilik denir. Bunun tıptaki adı hermafrodittir. Bu gerçek bir çift cinsiyetliliktir. Organik ve fiziksel olarak objektif bulgulara dayanır. Bir de yalancı çift cinsiyetlilik vardır. 


Gerçek hermafrodit 2 cinsiyetin organına da sahiptir. Bu doğumda fark edilir ve 2 yaşına kadar ameliyatla sorun çözülür. Bunun için önce hormon tedavileri ardından da plastik cerrahi kullanılır. Örneğin dişi hermafroditlerde içeride yumurtalık vardır, rahim vardır ama dışarıda klitoris penis gibi büyümüştür. Aile bu bebeği doğumda erkek zanneder. Ancak puberte yani ergenlik çağı sonrası bu tesadüfen anlaşılabilir. 

Erkek hermafroditte de içeride testisler vardır dışarıda ise kadın olarak görülen bir organ vardır ve bu nedenle bebek kız olarak büyütülmüştür. Bu kişiler de ergenlik dönemine geldiklerinde adet göremedikleri için anlaşılırlar. Özellikle kız hermafroditlerde bu durum çok geç fark edilir. Bu tip kişilere cinsel hayatlarını devam ettirmeleri için mutlaka bir vajen yapılmaktadır. Erkek hermafroditlerde ise penis yapılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat