Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çift cinsiyet ile transseksüellik ve eşcinsellik arasında ne gibi farklar var?

33,828
kez izlendi
Puan: 4.39 / 5
Detaylı Açıklama

Çift cinsiyet ile transseksüellik ve eşcinsellik arasında ne gibi farklar var?

Çift cinsiyetlilik ana rahminde oluşan bir gelişimsel bozukluk nedeniyle gerçekleşir. Fizyolojik bir olaydır. Anatomik ve gözle görülen bir durumdur. Bu vakalar ne ailenin ne de toplumun çok fazla tepkisini çekmez. Ameliyatla hangi cinse döneceklerse ona göre operasyonları yapılır. Bu şekilde normal yaşantılarına dönerler. Çift cinsiyetlilik cinsel kimlikten ayrı bir olaydır. İnsanların cinsel kimlikleri 4 gruptan oluşur.

- Heteroseksüeller
- Homoseksüeller
- Transeksüeller
- Aseksüeller

Homoseksüeller aynı cinsten kişilerle ilişki kurarlar. Heteroseksüeller karşı cinsle ilişki kurar. Transeksüeller genital yapı olarak tek cinsiyetlilerdir. Bu kişiler ya kadındır ya da erkektir. Genital organlar da buna göredir. Bu kişiler ruhen kendilerini karşı cinsten hissederler. Tüm bunlar bir cinsel yönelimdir, asla cinsel hastalık değildir. Dolayısıyla tedavileri gibi bir durum da söz konusu değildir. 

Gerçek çift cinsiyetliler ancak ameliyatla cinsel hayata geçebilirler. Burada cinsel hayattan kasıt cinsel ilişki kurabilmektir. Bunun dışında üreme fonksiyonları olmaz, hamile kalamaz, hamile bırakamazlar. Dişi hermafrodit dış yapısı kadın, iç yapısı ise erkektir. Bu kişiye vajina yapılır. Ama yapılan arkası kapalı bir oluktan ibarettir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat