Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çiçek fotoğrafı çekerken nelere dikkat edilmeli?

12,882
kez izlendi
Puan: 4.89 / 5
Çiçek fotoğrafı çekerken nelere dikkat edilmeli?
Doğada bulunan binlerce çeşit çiçek, çiçeklerin fotoğraf çekim alanını zenginleştirmektedir. Çiçek fotoğrafları, çeşitli küçük böcekler, kurbağalar veya kelebeklerin fotoğraf çekimlerinde bu canlılara odaklanarak fotoğraf çekimi gerçekleştirilmelidir.

Canlı doğa fotoğraflarında dikkat edilmesi gerekenler:
Konuya odaklı fotoğraf çekimlerinde yakından netleyen lens olan makro lens kullanılmalıdır. Bu lensler fotoğraf çekim alanındaki konuyu birebir büyüterek kadrajda daha büyük yer kaplamasını sağlarlar.

Tripod kullanımı her fotoğraf çekiminde makinenin sarsılmasını engelleyerek fotoğrafların düzgün çıkmasını sağlar. Çiçek ve canlı doğa fotoğraflarında görüntünün yakalanması zor olduğundan fotoğraf çekimi tripod yardımıyla gerçekleştirilmelidir.

Fotoğraf kadrajında bulunan küçük çiçek yaprakları yüzeyinde, kelebek kanatlarında veya kurbağaların derileri üzerinde birtakım parlamalar oluşur. Bu parlamaların fotoğraf karesinde olmaması ve görüntüdeki rengin doygunluğunun sağlanması için polarize filtre kullanılması gerekir.
Teknoloji Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat