Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çıban nasıl geçer?

84,730
kez izlendi
Puan: 4.98 / 5
Çıban nasıl geçer?
Çıbanın kendi kendine geçmesini beklemeden iyileşmesini hızlandırmak için bazı yöntemler mevcuttur. Bunların başında da çıbanın çıktığı kızarık ve şiş bölgeye ıslak ve sıcak pansuman uygulanmasıdır. 

Bu pansuman sayesinde çıbanın daha çabuk yumuşaması, iltihabın belli bir noktaya odaklanması sağlanmalıdır. Bu aşamaya gelindiğinde yüzeye yaklaşmış olan iltihabın steril bir aletle delinerek dışarı akıtılması çıbanın iyileşmesini hızlandırır. Bunun yanı sıra dıştan sürülen antibiyotikli merhemler iyileşme sürecini hızlandırır. 

Bazı durumlarda kişinin yaşı büyükse ve hastalıkları varsa bu yöntemler tek başına yeterli olmayabilir. Bu noktada ağızdan alınan antibiyotikler ve ilaçlar süreci hızlandırır. Özellikle bazı bölgelerdeki çıbanlar daha tehlikeli olabileceğinden bir uzman doktora danışmak önemlidir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat