Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Change.org'da toplanan imzalar nasıl değerlendiriliyor?

621
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Change.org'da toplanan imzalar nasıl değerlendiriliyor?

Change.org değişim için itici güç sağlayan bir platform. Bu anlamda karar vericiler - devlet kurumları, şirketler, yönetimler - seçmenlerin, tüketicilerin isteklerini Change.org'dan bire bir takip etme imkanına sahip. Tabii ki açılan kampanyaların içeriği çok önemli çünkü kampanyaların hedeflenen sonuca ulaşması tamamen konusuna, kitlesine ve muhatabına bağlı. 

Örneğin apartmandaki yöneticinize talebinizi iletmek üzere bir kampanya yürütüp apartmanda yaşayan insanların %90'ının imzasını alırsanız başarılı olmuşsunuz demektir. Muhatabınız duyarlı ise zaten kampanya daha büyümeden sizinle iletişime geçer ve konuyu çözer, değilse de imza sayıları büyür gider. Şunun da altını çizmek lazım; amaç bağcıyı dövmek değil üzüm yemek. Bunun için de iletişim kanallarının çift taraflı ve açık olması gerek. 

Mesela Kadıköy Belediyesi, tarafına açılan kampanyaları Change.org üzerinden "karar verici hesapları" aracılığıyla takip ediyor. Onun dışında Casper, Koton, Morhipo gibi birçok büyük marka kendilerine hitaben yürütülen kampanyaları imzalayan bireylere Change.org üzerinden ulaştı. Dolayısıyla, iletişim kanalları açık olduğu sürece imzalar yapıcı değişimlere yol açıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat