Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ceylan, Kaplumbağa, Fare ve Karga nasıl bir masal?

302
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ceylan, Kaplumbağa, Fare ve Karga nasıl bir masal?

Bir varmış, bir yokmuş; hayvanların mutluluk içinde yaşadıkları bir ülke varmış. Burada ceylan, kaplumbağa, karga ve fare bir arada dostluk içinde yaşıyormuş.  Ancak bir gün bir avcı ortaya çıkmış ve köpeğiyle birlikte ceylanı tuzağına doğru kovalamaya başlamış. 
Hayvan dostlar yemek için sofraya oturacakları sırada, ceylanın yanlarında olmadığını fark etmişler. Başına bir iş gelmesinden korkmuşlar. 

Karga kanatlarını çırpıp havalanmış ve ceylanı aramaya başlamış. Birde ne görsün, ceylan ormanda bir tuzağa düşmemiş mi? Ağlara yakalanmış, kurtulmak için çırpınıp duruyor. Karga hemen dostlarına haber vermiş. Üçü düşünüp taşınıp bir karara varmışlar. Biri evi bekleyecek, diğer ikisi ceylanı kurtarmaya gidecekmiş. Tabii ki evde kaplumbağa kalmış. Fare ile karga fırlayıp gitmiş.

Kaplumbağa kalmış kalmasına ama aklı hep dostlarındaymış. Sonunda o da, ağır aksak da olsa çıkmış yola. Bir süre sonra fare ile karga, ceylanın yanına ulaşmış. Fare ağları kemirmiş, ceylanı kurtarmış. Karga avcının olmadığı güvenli yolları göstermiş. Hep birlikte hızla oradan uzaklaşmaya başlamışlar.

Avcı tuzağın başına gelip de, ağları parçalanmış, tuzağı da bomboş görünce küplere binmiş. Öfke ile etrafına bakınırken kaplumbağayı görmüş. "Ceylan başka güne kalsın. Biz bu akşam kaplumbağa ile yetinelim," diyerek, kaplumbağayı çantasına koymuş.
 
Karga olup bitenleri yukarıdan görmüş. Hemen uçarak olanları ceylanla fareye anlatmış. Üçü kafa kafaya verip yeni bir plan yapmışlar. Ceylan, avcının önüne çıkıp kendini göstermiş. Ceylanı karşısında gören avcı hemen onun peşine düşmüş. Avcı kovalıyor, ceylan kaçıyormuş. Sonunda avcı yorulup sırtındaki çantayı yere atmış. Fare de bunu bekliyormuş. Hemen koşup, çantayı kemirmiş ve dostunu kurtarmış. Dördü hep birlikte sağlıcakla yuvalarına ulaşmışlar. Avcı ise evine eli bomboş, yorgun argın, tuzakları ve çantası parçalanmış olarak dönmüş.
Ceylan, kaplumbağa, karga ve fare masalı birlikten kuvvet doğduğu, birlikte hareket edilirse her türlü zorluğun yenilebileceği ve arkadaşlığın gücü anlatır.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat