Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çeyiz hazırlarken eşya seçiminde nelere dikkat etmeli?

809
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çeyiz hazırlarken eşya seçiminde nelere dikkat etmeli?

Çeyiz hazırlarken iki türlü düşünmek gerekir. Çalışanlar ile ev hanımları için çeyiz hazırlamada büyük farklılıklar olacaktır.


Çalışan kesimin alacağı ev eşyaları ya da çeyiz ürünleri mümkün olduğunca günlük kullanıma yönelik ve işten geldikten sonra onları yormayacak, çok uğraştırmayacak ürünler olmalıdır. 

Şehirlerde ev yapıları daha küçük. 1+1'ler, 2+1 evlerle metrekareler küçüldü. Dolayısıyla düşen metrekarelere göre eşyalar da daha küçük boyutlu olmaya başladı. Yapı marketler de 25 metrekarelik alana neler koyulabileceği gibi çözümler sunmaya başladı. Buna göre daha portatif, daha küçük ve çok amaçlı kullanıma uygun eşyalar daha kullanışlı olacaktır. 

Tekstil grubunda ürün seçerken günlük kullanıma uygun, daha kullanışlı, sık yıkanabilen ve yıkandıktan sonra çok fazla ütü gerektirmeyen, hemen kullanılabilen veya kaldırılabilecek ürünlere yönelmek gerekir. 

Evde daha fazla zaman geçirebilecek, ev işleri ile ilgilenebilecek kişiler ise daha şaşalı, gösterişli ürünlere yönelebilir. 

Şehir hayatı yaşayan, çalışan kesim daha hızlı kullanıma yönelik, pratik eşyalara yönelmeli; ev hanımları ise daha gösterişli, kullanımı belki biraz zahmet gerektiren ve büyük ürünler alabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat