Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cerec ile porselen diş nasıl yapılır?

7,924
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cerec ile porselen diş nasıl yapılır?

Cerec sistemi diş hekimliğinde, dijital diş hekimliği boyutunda geldiğimiz son noktadır. Cerec adını verdiğimiz sistem aslında bir CAD/CAM sistemidir. Yani bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli üretim aşamalarını içerir. Cerec cihazını kullanarak hastanın ağzından klasik yöntem adını verdiğimiz macuna benzer maddelerle ölçü alma işlemi sona ermiştir. 

Hastanın ağzından dijital bir kamera yardımı ile 3 boyutlu bir görüntü taranır. Taradığımız görüntü bilgisayar ekranında 3 boyutlu bir model haline getirilir. Modelin üzerinde istediğimiz şekilde yapacağımız dişi planlayabiliriz. Planlayarak son hale getirdiğimiz, bilgisayarda her noktasına dokunabildiğimiz işi daha sonra özel bir cihazla porselen bloklardan oluşturabilmekteyiz. Bu izlem iyi sağlanmaktadır. 

Önceden bir hastaya diş yapabilmek için ölçü alınması, laboratuvara gönderilmesi ve laboratuvardan gelen dişin hasta ağzında prova edilmesi gerekmekteydi. İş yoğunluğu olan hastanın günümüz koşullarında doktoruna 3-4 kere uğraması gerekmekteydi. 

Cerec ile porselen diş tedavisi hakkında daha fazla bilgi için: 

444 3 789 - 0216 474 54 54

Cerec yöntemi ile ise sabah başlanan diş protezi uygulaması aynı günün akşamına kadar tek seansta bitirilebilir. Cerec yönteminde 1 diş için yapılacak tarama yaklaşık 10-15 dakika alır, 1 dişin dizayn aşaması 30 dakika, üretim aşaması 10-15 dakika sürer. Yani hastaya 1 diş yapmak istiyorsak, bu toplamda 1 saatimizi almaktadır. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat