Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cehennem azabı ne anlama gelir?

668
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Cehennem azabı ne anlama gelir?
Cehennem azabı yaptıklarımızın, sevaplarımızın ve günahlarımızın adil karşılığı olarak önümüze gelir. Cehennemle ilgili birçok hadiste Hz. Muhammed'in anlattıkları ile cehennem azabı hakkında fikir sahibi olunabilir. Örneğin cehennemdeki aşırı sıcaklar anlatılırken insan beynini kaynatacak kadar yüksek bir ısıdan bahsedilmektedir.

Yapılan iyiliklerin ve işlenen sevapların karşılığını almak için cennet ne kadar gerekliyse, yapılan yanlışların karşılığı için de cehennem o kadar gereklidir. İşlenen amele göre cehennem azabı değişebilir.

Cehennemde de cennete olduğu gibi katmanlar vardır. Cehennem azabını bedenin mi yoksa ruhun mu hissedeceği konusunda ise işlenen günahların bedenle işlenmesinden dolayı bu azabı bedenin çekeceği söylenmektedir. Aynı şekilde, işlenen sevapların da bedenle işlenmesinden dolayı bunların karşılığı da cennette cismani olarak alınacaktır denir.    

Cehennem de çekilcek azap yalnızca fiziki değil, hem ruhi hem fizikidir; ancak fiziki azapta kastedilenin beden olup olmadığı hakkında kesin birşey söylemek mümkün değildir. 
Yaşam Kanalı Hepsini Gör
Gusül abdesti nasıl alınır?
Eski İstanbul Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat