Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çamaşırlar yıkama öncesi nasıl ayrılır?

7,892
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çamaşırlar yıkama öncesi nasıl ayrılır?

Beyazların daha beyaz, renklilerin capcanlı ve siyahların da ilk günkü rengini koruyabilmesinin ilk şartı, yıkama öncesinde çamaşırların doğru bir şekilde gruplandırılmasıdır. 

Çamaşırları yıkamadan önce mutlaka rengine, türüne ve kirlilik oranına göre ayırmanız gerekir. Aksi takdirde, hem çamaşırlarınızın renkleri birbirine geçer, hem de çamaşırlarınız ilk günkü canlılıklarını kaybederler.

Çamaşırları renklerine, kumaşın türüne ve kirlilik oranına göre ayırdıktan sonra, kullandığınız deterjan üreticisinin paket üzerinde belirttiği miktarda deterjan kullanarak, makinenizin uygun programını ve su sıcaklığını seçerek yıkama yapmalısınız. Örneğin renkli çamaşırlarınızı 300 derecenin üzerinde yıkamak renklerinin solmasına neden olabileceği gibi, yünlüleri yüksek devirde yıkamak da çamaşırlarınızın formunun bozulmasına sebep olabilir. 

Renkli çamaşırlarınızın canlılığını koruması ve renklerinin atmaması için ABC Renklilere Özel Sıvı ve Toz çamaşır deterjanları ile yıkama yapabilirsiniz. 

İpek ve saten gibi narin çamaşırlar ise özel ilgi gerektirir. Bu çamaşırlarınızı diğer kumaş türlerinden ayrı olarak, ABC Narinlere Özel Sıvı Çamaşır Deterjanı ile yıpratmadan yıkayabilirsiniz. Koyu renkli kıyafetlerinizin, kot pantolonlarınızın solmalarını önlemek ve ilk günkü renklerini korumak için ise ABC Siyahlara Özel Sıvı Çamaşır Deterjanını kullanabilir, kıyafetlerinizin ömrünü ABC Deterjan ailesi ile uzatabilirsiniz.

Videoyu Göster

Ev & Dekorasyon Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat