Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çalışan vefat ederse kıdem tazminatını mirasçılar alabilir mi?

546
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çalışan vefat ederse kıdem tazminatını mirasçılar alabilir mi?

Çalışan vefat ederse kıdem tazminatını hak sahipleri alabilir. 1475 sayılı iş kanunun 14. maddesi bu durumu kapsar. Çalışan bir yıldan daha fazla çalıştıysa, en son çalıştığı işyerinde 360'dan daha fazla iş günü varsa vefatı halinde mirasçıları kıdem tazminatı talep edebilirler.

Veraset ilamı çıkarıldıktan sonra veraset ilamındaki payları oranında hak sahiplerine bu kıdem tazminatı ödenir. İşveren bu ödemeyi yaparken kanunu bilmediği için yanlış işlem de yapabilir. 

Veraset ilamındaki hak sahibi eş ve çocukların payları belirlenmeli ve ödeme ona göre yapılmalıdır.

Videoyu Göster

İş & Para Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat