Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çalışan hamileler ofiste tatlı ihtiyaçlarını nasıl giderebilirler?

442
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çalışan hamileler ofiste tatlı ihtiyaçlarını nasıl giderebilirler?

Çalışan hamileler ofisteki tatlı ihtiyaçlarını karşılamak için kuru meyve tüketebilirler. Kuru meyvelerin taze meyvelere göre su içeriği düşük, şeker oranı ise yüksektir. Kuru incir, kuru kayısı, hurma, kuru üzüm, kuru erik gibi kuru meyveler gebelik döneminde rahatlıkla tüketilebilir. 

Bisküvi, kek ve çikolata gibi tatlılar karbonhidratlı olduklarından kan şekerini hızlı yükseltip hızlı düşürür. Bu yüzden gebelik döneminde bu tip tatlıların tüketilmemesinde fayda vardır. 

Gebelik döneminde tatlı tüketmek için taze meyve tercih edilebilir. Taze meyveler üzerine tarçın dökülüp fırınlanarak da tüketilebilir. 

Hamilelik döneminde şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlılar yenmelidir. Haftada 1 - 2 ara öğün niyetine sütlü tatlı yenmesinin zararı yoktur. Sütlü tatlınızı az şekerli olarak evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. 

Çikolata yemek isterseniz bitter çikolata tercih etmenizde yarar vardır. Her gün ara öğünde bir bardak sütle birlikte bitter çikolata tüketebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat