Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çalışan hamileler işyerinde atıştırmalık neler tüketebilirler?

1,394
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çalışan hamileler işyerinde atıştırmalık neler tüketebilirler?

Çalışan hamileler ana öğünler kadar ara öğünlere de dikkat etmelidir. Ara öğünler kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur. 

Hamile kadınların ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıklar tercih etmesinde fayda vardır. Çalışan bir hamileyseniz ve stresli bir ortamda çalışıyorsanız sürekli atıştırma isteği içinde olursunuz. Çikolata ve bisküvi gibi atıştırmalıklar hem yağlı hem de kalorilidir ve hiçbir besleyici özellikleri yoktur. 

Hamilelik döneminde meyve ve süt ürünlerini atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. Süt ürünü olarak süt, kefir, yoğurt veya peynir yiyebilirsiniz. Kabuğu ile tüketilen meyveler sindirim sisteminize yardımcı olur. 

Gebelik dönemi içinde atıştırmalık olarak kuru kayısı, kuru incir ve yaban mersini gibi kuru meyveler yiyebilirsiniz. Kuru meyvelerin yanında fındık ve ceviz gibi yağlı tohumlar da tüketebilirsiniz ancak fındık ve cevizin fazla tüketildiğinde kilo almaya sebep olacağını unutmayın. 

Tatlı yemek istiyorsanız haftanın birkaç günü sütlü tatlılar yiyebilirsiniz. Tatlı olarak, içinde kuru meyve bulunan az şekerli ev yapımı kekler yemenizde de bir sakınca yoktur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat