Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Büyüklerde pişikten korunmanın yolları nelerdir?

97,778
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Büyüklerde pişikten korunmanın yolları nelerdir?

Büyüklerde pişikten korunma yollarının başında pişik olmaya müsait bölgeleri kuru tutmak gelir. Özellikle büklüm yerlerinin kuru tutulması gerekir. Bu nedenle özellikle bu bölgelerin çamaşırlarla ayrılması, kullanılan iç çamaşırlarının, çorapların ve kıyafetlerinin sentetik maddelerden, naylonlardan olmaması; doğal ürünlerden yapılması gerekir. Büklüm yerlerinin kuru tutulmaası için doğal pudralardan faydalanabiliriz. Bu pudralar saf, doğal pudralar olabileceği gibi, içine medikal asitler katılmış pudralar da olabilir. Çünkü pişiğin asitli vücut ortamımızın alkaliye dönmesinden olduğunu biliyoruz. Asidin alkaliye dönmesi de nem ile gerçekleşir. Vücudu nemden koruyabilmek için bahsettiğimiz pudralardan faydalanıyoruz. Bu pudraların içinde daha çok undesilenik asit kullanılmasını öneriyoruz.

Undesilenik asitli pudralar, vücut asitlerinin alkaliye dönmesini ve pişik oluşumunu engeller. Undesilenik asitli pudraları vücutta pişik oluşabilecek yerlere veya olduktan sonra tedavi amaçlı kullanabiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat