Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun ucu estetik operasyonu ile hangi şekil bozuklukları giderilebilir?

22,904
kez izlendi
Puan: 2.80 / 5
Detaylı Açıklama

Burun ucu estetik operasyonu ile hangi şekil bozuklukları giderilebilir?

Burun ucu estetiği operasyonu ile burun ucu düşüklüğü, burun ucundaki büyüklük veya küçültmesi, burun kanatlarındaki genişleme, burun delikleri arasındaki asimetriler düzeltilebilir. En fazla yaptığımız işlem ise burun ucu estetiğinde burun ucunun küçültülmesidir. 


Burun ucu estetiği operasyonlarında yumuşak doku ve kıkırdak dokuya müdahale edilir. Kemik dokusuna müdahale edilmez. 1/3 üst ve 1/3 orta kısmıyla burun ucunun dengeli ve simetrik hale gelmesi sağlanır. Burun ucu estetiğinde altın oran kavramı da önemlidir. Üst 1/2 ile alt 1/2 kısmı arasında da bir altın oran vardır.

Burun deliği genişliğiyle burun taban genişliği, burun projeksiyonu ile burun uzunluğu arasında da 1.618 dediğimiz altın oran kavramları önemlidir. Bu kavramlar üzerinde uyumu yakaladığımız zaman daha görsel, daha estetik ve daha etkili bir görüntüyü sağlamış oluyoruz. Burun ucu estetiğinde burun ucunun  sadece burun üst kısmıyla oranlı olması yeterli değildir. Elmacık kemik, dudak, alın ve çeneyle de uyumlu olması gerekir. Çünkü arada bir illüzyon vardır. Ona göre planlama ve tasarım yapılır. Bir yerde fazlalık varsa eksiltilir, eksiklik varsa da arttırma yapılır. Basitçe anlatımı budur. Ama burun elmacık kemiği, burun yanak, burun çene, burun dudak, burun ucu göz arasında da bir denge olması gerekir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat