Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun ucu estetiğinden sonra iyileşme süreci nasıldır?

24,558
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun ucu estetiğinden sonra iyileşme süreci nasıldır?

Burun deliklerinin içerisine atılan dikişler kendiliğinden çözünen dikişler olduğu için alınmasına gerek olmaz. Yaklaşık bir hafta içinde dikişler çözünür, silikon ateller ve bantlar çıkarılır.

Burun ucu estetiğinden sonra burun içini temizlemek ve nemlendirmek için burun spreyi kullanılır. Soğuk kompres sayesinde 2 gün içinde şişlikler hızla inmeye başlar. 7. günden sonra kişi iş hayatına rahatlıkla devam edebilir. Burun ucundaki hissizlik 1 ya da 2 ay daha devam edebilir. İlk 3 ay içinde hızlı iyileşme, 6 ila 12 ay içinde ise tam iyileşme sağlanır. 

Burun ucu estetiğinden sonra iyileşme süreci normal burun estetiğine göre daha kısa ve hızlıdır. Kemik dokusuna müdahale edilmediği için genellikle morarmaz. Sadece yumuşak doku ve kıkırdak dokusuna müdahale edilir. Bazen de burun ucu estetiği olan hastanın hastanede yatmasına gerek kalmaz ve hastamızı aynı gün hastaneden taburcu ederiz. 

Burnun üzerine burun ucu estetiği operasyonu işleminden sonra bant yapıştırıyoruz veya plastik alçı atel de koyabiliyoruz. Çoğu zaman koymayıp sadece bantlarla da takip edebiliriz. Bunlar ten rengi özel bantlardır ve 5. veya 7. gün alınır. Sonrasında hızlı bir şekilde iyileşme sürecini tamamladığından dolayı hasta sosyal yaşantısına rahatlıkla dönebilir. 

Burun ucu estetiği operasyonu sonrası iyileşme süreci

Operasyon sonrasında yaklaşık 4 saat boyunca burun ucunda ağrı hissetmezsiniz. Çünkü öncesinde lokal anestezi yapıldığı için etki devam edecektir. Sonrasında hafif bir sızlama olacaktır. Ama bu zamana kadar biz ağrı kesicilerle müdahale ettiğimiz için bu sizi rahatlatacaktır.

Burun ucu estetiği sonrasında ödem ve şişlik normal burun estetiğine göre daha az olacaktır. İkinci günde şişlik, ödem gibi durumlar  maksimuma çıkar ancak sonrasında hızlı bir şekilde çözülür. Burun ucu estetikleri normal burun estetiğine göre daha az acılı, iyileşme süresi daha hızlı ve memnuniyet daha fazladır.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat