Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun ucu estetiği nasıl yapılır?

35,248
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun ucu estetiği nasıl yapılır?

Burun ucu estetiği; burun kemiği anatomik yapısının normal olduğu, sadece burun ucundaki şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan işlemdir. Kapalı rinoplasti tekniği kullanılır. Kapalı teknikte kesiler burun deliklerinin içinden açılır ve böylece dışarıdan görülen herhangi bir dikiş izi olmaz. Kemiğe müdahale edilmediği için atel ya da bant uygulamasına gerek olmaz. Sadece silikon atel ve burun üzerine destekleyici özelliği olan özel bantlar kullanır.

Burun ucundaki şekil bozukluğuna göre kıkırdak ve yumuşak doku üzerinde yeniden şekillendirme yapılır. Burun ucu düşüklüğü, kalkıklığı, darlığı, genişliği, basıklığı, sivriliği, uzunluğu ya da asimetrisi düzeltilir. Eğer gerekli ise üst dudak ile burun ucu arasındaki açı yeniden ayarlanır. Burun ucundaki tüm yapısal ve işlevsel bozukluklar aynı operasyonda kombine bir şekilde düzeltilebilir.

Burun ucu estetiği açık ve kapalı yöntemle yapılır. Açık teknikte burun ucunda bir kese yapılır ve burun derisi alna kadar kaldırılır. Böylece kıkırdak ve yumuşak doku ortaya konur. Ve kıkırdak olan dokularda eksiklik olan yerlerde ekleme, fazlalık olan yerlerde eksiltmeler yapılır. Yapılan işlem sonrasında dikişlerle bu yapı birbirine tutturulur.

Burun ucu estetiğinde kapalı yöntem

Burun ucu estetiği operasyonlarında uygulanan kapalı teknikte burun içinde herhangi bir kese yapılmaz. Burun ucunda alt taraftan baktığınız zaman iz de görmezsiniz.  Burun delikleri içerisinden girilir ve kıkırdaklar kısmi olarak dışarı çıkartılır ve fazlalık olan yerlerden eksiltme yapılır ve ona göre dikişlerle şekillendirilir. 

Bu aynı işlem içerisinde septumda deviasyon varsa nefes almamızı engelleyen bir durumdur. Ya da yumuşak dokuda burun içindeki burun etleri büyükse bunları da lazer veya radyofrekansla müdahale edilip nefes almanız da eskisine göre daha rahat olur. Burun ucu estetiğinde açık ve kapalı yöntemlerin kendi içerisinde avantaj ve dezavantajları bulunur. Bu işlemi doktorunuzla konuşarak hangi yöntemi uygulayacağını, hangisinin sizin için daha avantajlı olacağını birlikte karar vererek netleştirebilirsiniz.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat