Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun sızlaması nasıl geçer?

15,698
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun sızlaması nasıl geçer?

Burun sızlaması olan hastalarda nedene yönelik tedavi uygulanır. Eğer burun sızlamasına neden olan sistemik bir rahatsızlık varsa önce bu hastalığın tedavisi gereklidir. Ancak burun sızlaması şikayeti ile gelen hastaların büyük bir kısmında sızlamanın sebebi basittir. Örneğin bazı enfeksiyonlara ve dış etkenlere bağlı burun sızlamaları ile sıkça karşılaşılır.

Hastalar muayene edildikten sonra, eğer burun içi mukozanın kuru ve kabuklu olduğu tespit edilirse burun içi nemlendiricili ilaçlar hastaya tavsiye edilir. Bunun yanı sıra burunun tuzlu suyla yıkanması da mukozanın eski sağlığına dönmesi için önemlidir.

Bu tedavilerin dışında, hastaya ağızdan sıvı tüketimini artırması ve günde 7 - 9 bardak su içmesi, su oranı yüksek meyve ve sebze tüketmesi önerilir. Ancak, eğer bu önlemler alınmış ve buna rağmen burundaki sızlama geçmemişse bir kulak burun boğaz uzmanına başvurulması önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat