Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun estetiğinin iyileşme süreci nasıldır?

7,576
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun estetiğinin iyileşme süreci nasıldır?

Burun estetiğinde öncelikli konulardan biri sadece estetik mi yoksa aynı operasyon sırasında hastanın nefes alma problemlerine dair çözümlerin de yapıldığı mıdır. Hastanın isteği sadece estetik ise ve burun içinde nefes almaya dair herhangi bir engel yoksa, burun estetiği rahatlıkla tamponsuz bir şekilde yapılabilir. Her iki durumda da burun estetiği sonrasında, burnunuzun üzerinde 1 hafta 10 gün kadar minik ve ten renginde bir atel ve bantlama olacaktır. 

Burun estetiği ameliyatından sonra kişiden kişiye değişmekle birlikte en fazla bir hafta 10 gün arasında göz etrafında hafif bir morluk ve şişlik oluşabilir. 

Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi için: 

444 3 789 - 0216 474 54 54

Kişide nefes darlığına yönelik bir problem de varsa, aynı operasyonda mutlaka buna dair işlemler de yapılır ve hastaya ufak silikon bir tampon yerleştirilir. Tampon çekimi halk arasında rivayet edildiği gibi çok ağrılı bir işlem değildir. 

Hali hazırda kullanılan tamponlarda silikon yapışmaz materyalden yapılır. Ortasında hava yolu deliği olduğundan, operasyondan sonra burundan nefes almaya izin verir. 

Operasyondan sonra işe dönüş

Operasyondan sonra 1 hafta, 10 gün boyunca burnunuzda minik bir atel olur. Bununla beraber çalışmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Burun estetiği ameliyatından sonra masa başında çalışan kişiler işlerine rahatlıkla dönebilir. Fakat görsel yönden hasta mesleğine daha hazır bir şekilde dönmek istediği için 1 haftalık izin alınabilir. 

Özellikle yurtdışından gelen hastalarda merak edilen hastanın ne zaman yolculuk yapabileceğidir. Bizler 5. gün sonunda hastanın rahatlıkla uzun yola çıkabileceğini, uçakla yolcuğuna izin verildiğini söyleyebiliriz. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat