Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun estetiğinden sonra burun düşmesi yaşar mıyım?

4,615
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun estetiğinden sonra burun düşmesi yaşar mıyım?

Burunda bakılması gereken çok net belli destek noktaları vardır. Eğer operasyonunuzu burun estetiği konusunda iyi ve tecrübeli bir plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı yaparsa burunda herhangi bir şekilde düşme, çökme gibi ciddi problemler yaşanmaz. 

Burundaki destek dokuları çok iyi korumak gerekir. Örneğin hasta bazen nefes alamıyorum diye başvurabilir. Eğer siz bu destek dokuları, estetiğe hiç dokunmasanız bile bozarsanız burunda düşmeler, çökmeler yaşarsınız. Yani çökme, düşme sorunları sadece estetik ameliyatlar sonucunda değil, nefes kalitesini artırmaya yönelik burun ameliyatlarında bile olabilir. Burun destek noktaları her türlü burun cerrahisinde korunmalıdır. 

Hastalar burunda düşme sorununu şöyle tarif ederler: Operasyon oldum, ilk başlarda güzel göründü ancak zamanla burnum aşağı doğru belirgin bir şekilde düşmeye, dudağıma doğru inmeye başladı. 

Çökme ise şöyle anlatılır: Burnumun yukarı kısmındaki kemik düzeltilmişti. Burun kemeri kısmında fazla fazla aşağı doğru çökme görmeye başladım. 

Bunlar daha çok hekim ile ilgili bir konudur. İyi yapılan bir cerrahi sonrasında tabii ki hastanın uyması gereken belli noktalar vardır. Biz o nedenle mutlaka hastalara operasyon sonrasında ilk 1 yıl boyunca nelere dikkat etmesi gerektiğini, 2,5 - 3 ay okuma veya güneş gözlüğü kullanmama, yüzüyorsa dalış gibi sporlar yapmama gibi kısıtlamalar getirilir. Aktif spor hayatına dönüş ile ilgili dahi belli kısıtlamalar vardır. 

Bunlara ek olarak hastanın ilk 1 yıl boyunca burnunu nasıl koruması gerektiği hastalara detaylı bir şekilde anlatılır. 

Hekim de burun estetiği operasyonunu iyi bir şekilde yaptığı, hasta burun sağlığına, şekil bütünlüğüne sahip çıktığı sürece burunda çökme, düşme gibi sorunlar yaşama ihtimaliniz çok çok azdır. Tabii ki tıpta insan vücudu ile uğraşıldığı için her operasyonda bir komplikasyon ve revizyon riski vardır ama bunlar çok ciddi bir düşme ya da çökme gibi şeyler değil, ihtiyaç duyulursa çok küçük revizyonlardır. 

Operasyonunuzu burun estetiği konusunda iyi ve tecrübeli bir plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı tarafından yapılırsa ve siz de operasyondan sonra uyulması gereken kurallara iyi bir şekilde riayet ederseniz burunda düşme, çökme gibi bir problem yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. 

Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi için:

444 3 789 - 0216 474 54 54

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat