Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun estetiği ameliyatlarında süreç nasıldır?

5,835
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun estetiği ameliyatlarında süreç nasıldır?

Burun estetiği amaçlarında hasta öncelikle bir plastik cerraha başvurur. Hastanın sağlık durumunu sorgularız. Hastanın sürekli kullandığı bir ilaç var mıdır, ameliyata herhangi bir engel teşkil edecek bir sağlık problemi var mıdır, buna bakar, anestezi uzmanımız ile görüştürürüz. Gerekli kan tetkikleri ve diğer tetkikler yapılır. Hasta anestezi yönünden ameliyata uygunsa ameliyat kararı verilir.

Operasyondan önce hastanın dikkat etmesi gereken şeyler mutlaka iletilir. Örneğin, Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar, bitkisel çaylar veya vitamin hapları gibi kanı sulandırıcı ürünler ameliyattan iki hafta öncesinde bırakılmalıdır. Hasta bu kurallara uyduğu zaman ameliyattan çok daha iyi sonuç alınıyor, ameliyat sonrasındaki morluk, şişlik gibi durumlar çok daha hızlı bir şekilde atlatılıyor. 

Operasyona karar verip operasyon öncesi tüm hazırlıklar tamamlandığında, hasta burun ameliyatı için ameliyata alınır. 

Burun estetiği ameliyatlarında genel anestezi uygulanır ve burun ameliyatı yaklaşık 1,5 - 2 saat sürer. Hastayı ameliyattan sonra akşam rahatlıkla taburcu etmemiz de mümkündür ancak konforları açısından hastanın klinikte bir gün misafir edilmesi tercih edilir. Ertesi sabah da taburcu edilir. 

Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi için: 

444 3 789 - 0216 474 54 54

Toplamda 1 hafta ile 10 gün sürecinde değişen minik bir atel ve bantlama takibi yapılır. Eğer nefese yönelik bir işlem de yapıldıysa, burun içerisine özel, ortasında havayolu olan ve ameliyattan sonra nefes almalarına izin veren silikon tamponlar yerleştiriyoruz. 

Bu tamponların takılması ve tamponların durması halk arasında rivayet edildiği gibi çok ağrılı, sancılı işlemler değildir. Silikonların çıkarılması çok rahat bir şekilde gerçekleştirilir. 

Hastada nefes problemi varsa, burun ameliyatından sonra tampon yerleştiriyoruz ancak eğer hastanın nefes problemi yoksa, sadece estetik operasyon gerçekleştirildiyse tampon yerleştirmemize gerek kalmıyor. 

Burun estetiği ameliyatından sonra bir hafta 10 gün arasında burun veya çevresinde hafif bir morluk ve şişlik oluşabilir. Bunu hastaya belirtmekte fayda vardır çünkü hasta iş veya okul hayatına, günlük aktivitelerine ne kadar zaman sonra başlayacağını bilmek ister.

Burun estetiğinden sonra dikkat edilecekler

Operasyondan sonra yaklaşık 2,5 - 3 aylık bir süreçte gözlük kullanılmamalıdır. Travmalardan, darbelerden de kendilerini iyi bir şekilde korumaları gerekir. Bu nedenle mesleki profesyonelliklerine göre uymaları gereken kurallar doktorları tarafından mutlaka belirtilmelidir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat