Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşme süreci nasıldır?

3,227
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşme süreci nasıldır?

Burun estetiği ameliyatının iyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle beraber oldukça kısa ve kolaydır. Ameliyat olduktan sonra burnunuzun üstünde bir plastik koruyucu yer alır. Bu plastik koruyucu bir haftada çıkar. Bu plastik koruyucu varken iki günde banyo yapmanız mümkündür. Tampon kullanılmaz veya silikon hava kanallı özel splintler kullanılır. Bunlar burnunuzda varken nefes almakta zorlanmazsınız yani burun ameliyatı olduktan sonra nefes almaya devam edersiniz.

Morluklar ve şişlikler kişiden kişiye değişmekle birlikte genelde birçok hastada morluk gözlenmez. Hafif derece morluk olursa da bunlar bir hafta içinde kaybolur. 

Kaba şişlikler sizi tanıyan ya da tanımayan herkes tarafından anlaşılabilen, ilk 1 haftada gözlemlenen şişliklerdir. İnce şişlikler ise sizi tanımayanların hiç anlamayacağı şekilde hafif olan şişliklerdir. Buna göre kaba şişlikler genelde bir haftada yok olur, ince şişlikler ise 6 ay 1 yıl içinde ortadan kalkar. 

Üçüncü günde sosyal hayatınıza, birinci haftanın sonunda ise işinize dönmeniz mümkün olur. 

Sık sorulan sorulardan biri ise burun estetiğinin ne zaman yapılacağına dairdir. Yaz veya kış ayrımı her zaman merak edilir. Bilimsel olarak yaz ya da kış arasında ne ameliyat ne de ameliyat sonrasında iyileşme açısından bir fark yoktur.  Ameliyat size ve cerrahınıza ne zaman uygunsa siz de o zaman olabilirsiniz. 

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat