Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun estetiği ameliyatı ile ne tür estetik sorunlar düzeltilebilir?

12,764
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun estetiği ameliyatı ile ne tür estetik sorunlar düzeltilebilir?

Burun estetiği operasyonları ile burundaki pek çok sorun düzeltilebiliyor ancak öncelikle burun tasarımının yapılması gerekiyor. Tasarım için 8 değişik açıdan burun fotoğrafları çekilir. Ardından bilgisayar üstünde simülasyon ile gösterilir. Uzmanın getireceği görüntü ile hastanın beklentisinin bilgisayar üstündeki simülasyon görüntüsü ile örtüşmesi gerekir. Eğer örtüşüyorsa bu işlemi yapmıyoruz.

Burun estetiği ile alın ile burun arasındaki açı düzeltilebiliyor. Burun sırtındaki kemer varsa o alınabiliyor. Burun taban genişliği varsa bu kısım daraltılabiliyor. Taban daha estetik ve yüz yapısı ile uyumlu hale getirilebiliyor. Burun ucundaki genişlik, asimetriler düzeltilebiliyor. Burun ile dudak arasındaki açı farkı veya genişleme varsa daraltılabiliyor ya da burun ucu çok düşükse ve açı darsa, bu alan genişletilebiliyor. Burun direkleri arasındaki asimetri, burun kanatları arasındaki genişleme, burun kanatlarındaki konkav görüntü gibi sorunlar da burun estetiği sırasında düzeltilebiliyor.

Tüm burun estetiği operasyonlarında sadece burnun kendi içindeki estetiği değil, burnun yüz içindeki duruşu da değerlendirilmeli. Burun ile alnın, burun ile gözün, burun ile kaşın, elmacık kemiğinin, çenenin, dudağın da kendi arasında uyumlu ve dengeli olması gerekir. Çünkü arada bir illüzyon vardır. Buruna müdahale ettiğimiz zaman kaş, alın, göz ve elmacık kemiğinin nasıl estetik hale geldiği operasyon sonrası kendini gösterir. Yüz yapısında da denge, uyum ve simetri çok önemlidir. Burun, yüz yapısında çok önemli bir yer teşkil eder, orta noktada bulunmaktadır. Bu anlamda burnun dengeli, uyumlu bir şekilde planlanması ve tasarlanması gerekir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat