Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun estetiği ameliyatı ile birlikte başka hangi problemler giderilebilir?

2,563
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Burun estetiği ameliyatı ile birlikte başka hangi problemler giderilebilir?

Modern rinoplastide, modern burun estetiğinde fonksiyonel burun ameliyatlarının, nefes alma sorunlarının birlikte çözülmesi gerekir. Bunların birbirinden ayrılması düşünülemez. Örneğin burnunuzda bir eğrilik veya nefes alma sorununuz var; bu ameliyatı olduktan sonra burun estetiği ameliyatı olmayı düşünüyorsanız bu iyi bir fikir değildir. Çünkü nefes alma sorununa neden olan parçalar, kemik ya da kıkırdaklar burun estetiğinde estetik amaçla kullanılabilir. Modern rinoplastide burundan hemen hemen hiçbir doku çıkarılmaz. Bu dokuların hepsi tekrar şekillendirilerek çeşitli bölgelerde estetik amaçla kullanılabilir. 

Burun tıkanıklıkları ve nefes alma problemleri genelde şu şekilde olur. Septumdaki eğrilikler ya da kıkırdak veya kemik yapıları dışında burun içindeki et olarak tabir edilen yapıların büyümesi de nefes alma sorunlarına neden olabilir. Bu sorunların burun estetiği ile birlikte eşzamanlı çözülmesi en doğru karardır.

Fonksiyonel burun ameliyatı ile estetik burun ameliyatını iki ayrı kişinin mi, tek kişinin mi yapması gerektiğine dair literatürde farklı yaklaşımlar vardır. Ancak estetik cerrahların genel görüşü, bir estetik ameliyatı araba kullanmak olarak düşünrsek, gaz ile direksiyonun aynı kişide olması gerektiği yönündedir. Zira burun içerisinde tıkanıklığa neden olan kıkırdakları uygun şekilde alıp şekillendirmek estetiğe de olumlu yansıyacaktır. 

Burun ile birlikte en sık yapılan işlemlerden bir diğeri ise çene estetiğidir. Çünkü bu profiloplastinin bir parçasıdır. En sık yapılanlar ise çene ucunun törpülenmesi veya çene ucuna protez konulmasıdır. Bunun hazırlığı için mutlaka bir ortodontisten yardım almak, çeşitli filmler çekmek, çenenin kaç mm geri ya da ileri alınacağını detay bir şekilde hesaplamak gerekir. Çene estetiği de eşzamanlı olarak burun ameliyatı ile birlikte yapılabilir. 

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat