Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bronz tenimize nasıl bakım yapmalıyız?

406
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bronz tenimize nasıl bakım yapmalıyız?

Yaz döneminde özellikle bronzlaştıktan sonra tenimizin kuruduğunu, renk değiştirdiğini, kabalaştığını görebiliriz. Bronzlaşan tenimizin yeniden sağlıklı bir hale gelebilmesi, daha canlı ve parlak olabilmesi için mutlaka nemlendirici kullanmalıyız.

Cilt tarafından emilebilen nemlendiriciler

Bronz tenimize bakım yapmak için kullanmamız gereken nemlendiricilerin deri tarafından emilen nemlendiriciler olmasına dikkat etmek gerekir. Bazı kişiler güneşten esmerleşen tenlerine bakım yapmak ve nemlendirmek adına bir takım vücut yağlarını kullanırlar.  Ancak bu yağlar cilt tarafından emilmezler. Sadece su kaybını engellerler. Emilebilen nemlendiriciler içlerinde gliserol sorbitol gibi birtakım başka ajanlar bulunan ürünlerdir. Bu ürünler bronz tenlerin bakımı için daha uygundur. Cilt tarafından emilebilen nemlendiricileri her gün yatmadan önce veya her duştan sonra dekolte bölgelerine, yüzlerin, kollarına, dirseklerine, bacaklarına uygulayarak bronz tenin bakımını sağlayabilirler.
 
Ciltteki bronzlaşma sürecine bağlı olan kabalaşmayı düzeltmek adına yaz mevsimi bittikten sonra yüzey yenileyici olarak adlandırdığımız meyve asidi içeren ve başka asitler içeren kremleri kişiler uygulayabilirler. 

Bronz tene bakım yapmak için kullanılan nemlendiricinin içerisinde deri tarafından emilmesini sağlayan gliserol, sorbitol, seramit gibi ajanların olması tercih unsurudur. Skualen dediğimiz molekülün derinin içerisinde kalarak su kaybını engellediği bilindiğinden iyi bir nemlendiricinin bu ajanları içermesi gerekmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat