Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

British shorthair ırkı kedilerin özellikleri nelerdir?

59,702
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

British shorthair ırkı kedilerin özellikleri nelerdir?

British shorthair ırkı kediler 19. Yüzyıl sonlarında İngiltere'de elde edilmiş bir kedi ırkıdır. İngiltere'deki kedi güzellik yarışmalarında boy gösterdikten sonra kısa sürede popüler olmuş ve neredeyse tüm dünyaya yayılmıştır.

British shorthair kediler iri, güçlü ve yuvarlak bir kafaya sahiptir. Yine bunun tamamlayacak şekilde yuvarluk bir çene ve ağız yapıları vardır. İri bir kmedi ırkıdır. Avcı yanları çok güçlü olmasa da güçlü bir gövde ve bacak yapıları vardır. Bacakları kısa ve güçlüdür. Büyük patileri vardır. Kulakları orta boy, yuvarlık ve sivri uçludur.  

Adından da anlaşılacağı üzere British shorthair kedilerin tüyleri kısa ve düz yapılıdır. Tüyleri kesinlikle düğümlenmez ve karışmaz. az tüy döken bir kedi ırkıdır. Gözleri iri ve yuvarlaktır. Göz rengi altın renginden, bakıra kadar değişik renklerde olabilir.

British shorthair cinsi kediler uyumlu ve sabırlıdır. Tahammül sınırları geniş olduğu için çocuklarla ve diğer kedi ya da canlılarla rahat anlaşırlar. Oyuncu kedilerdir ama avlanma güdüleri çok güçlü değildir. Eğitim verilecekse yavruyken verilmelidir. Erişkin olduğunda eğitim kabul etmeyebilir. Erkekleri dişilerine göre orantısız derecede büyük olabilir.

Özetle, Biritish shorthair kediler evde bakmak için uygun bir ırktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat