Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boyun ve bel kireçlenmesi nasıl tedavi edilir?

6,151
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boyun ve bel kireçlenmesi nasıl tedavi edilir?

Boyun ve bel bölgesindeki kireçlenmenin tedavisinde ultrason, lazer, spinal dekompresyon cihazı, manuel uygulamalar gibi omurganın iki yanına yapışan bağ ve kasları gevşetici değişik tedavi yöntemleri bulunmaktadır. 

Bu bölgelerdeki dolaşımı artırarak, dokuların esnekliğini sağlayarak omurga aralarındaki mesafeyi artırmaktayız ve bu mesafenin artmasıyla iki kemiğin birbirine sürtmesi ortadan kalkmaktadır. Birbirine sürten ve aşınan kemiklerde de kireçlenme daha çabuk olabilmektedir. Bu sebeple boyun ve belde, sırtta özellikle egzersiz ağırlıklı çalışmalar, germe egzersizi dediğimiz kasın boyunu uzatıcı çalışmalar, fizik tedavi yöntemlerinin uygulanmasıyla doku dolaşımı artırılmaktadır. Oluşan kireçlenmenin azalması sağlanabilmektedir.

Boyun ve bel bölgesindeki kireçlenmelerde önemli olan kireçlenme oluşumunun engellenmesidir. Bu da 30 yaşına kadar olan ve 30- 35 yaşından sonra kireçlenme arttığı için tedavinin başarısı da azalacaktır. Bu nedenle 30 yaşına kadar olan uygulamalarla kireçlenmenin engellenmesi en büyük kireçlenme tedavisidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat