Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boyun tutulması nasıl tedavi edilir?

172,720
kez izlendi
Puan: 4.70 / 5
Boyun tutulması nasıl tedavi edilir?
Boyun tutulması boyun kaslarında spazm var demektir. Öncelikle bu kaslardaki spazmı çözmek gerekir. Bunun için de kas gevşetici, ağrı kesici, romatizma ilaçları kullanılabilir. En güzeli sıcak uygulamadır. Sıcak uygulama kasların gevşemesini sağlar. 

Evde yapılan uygulamalar ile boyun tutulması geçmiyorsa doktora başvurmak gerekir. Doktora başvurulduğunda fizik tedavi uygulanabilir. Bunun da temelinde kasları ısıtıp gevşetmek vardır. Her şey değerlendirildikten sonra bir neden bulunamazsa ve sıkıntı devam ediyorsa ilaç dışı yöntemlere de başvurulabilir. 

Akupunktur, kayropraktik, masaj, nöral terapi gibi yöntemler de denenebilir. Bunlar iğne ya da dokunma ile uygulanan yöntemlerdir. Bunlar teknik olarak doğru yapıldığında hem zararı yoktur hem de iyi gelir. En doğrusu ise spazmın nedenini çözmektir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat