Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boyun germe tedavisi nasıl yapılır?

5,091
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boyun germe tedavisi nasıl yapılır?

Boyun sarkması genellikle orada biriken yağ dokusundan ve ya cildin zamana bağlı elastikiyetini kaybetmesi ile oluşur. Çok ağır boyun sarkması durumlarında ameliyat gerekebilir. Ancak çok fazla sarkan ve kesilmesi gereken bir deri olmadığı durumlarda ameliyat gerekmeden cihazlar ile çok iyi sonuçlara ulaşılabilir. 

Adım adım öncelikle boyun bölgesinde deri altındaki doku üzerine çalışılır ve dokunun güçlenerek gerginliğini kazanması sağlanır. Aynı aşamada fazla yoğ dokularının küçülmesi sağlanır. Son olarak da boyundaki cilt üzerinde oluşmuş kırışıklıkların tedavisi uygulanır. 
Birinci aşamada öncelikle zaman ve yer çekiminin etkisine yenik düşen dokunun gerilmesini ve güçlenmesini sağlamak ve gerekir. Bu sayede boyun kendi kendisine yukarı kalkar ve daha genç ve diri bir duruşa kavuşur. Bu esnada fizik tedavide de çok etkin kullanılan şok dalga tedavisi özel yüz başlığı ile uygulanır. 2 günde bir yapılan toplam 10 seanslık bir uygulama sonrasında boyun bölgesi herhangi bir enjeksiyon ve ya ameliyata gerek duymadan gerilir. Aynı zamanda bölgedeki büyük yağ dokuları küçülerek daha az yağlı bir boyun elde edilir. 

Boyundaki deriye yakın dokuyu daha da güçlendirmek ve daha yağlı boyunlardaki yağ dokularını daha da küçültmek amacı ile termal radyo frekansı uygulanır. Cilt dokusunun üzerinden direk bağ dokusu bölgesine etki gösterebilen ve ısı veren termal radyo dalgaları bağ dokusunun güçlenmesini sağlar.  

Son olarak cildin üzerinde oluşmuş kırışıklık, kat izleri, leke ve varsa derin izlerin tedavi edilerek cildin yenilenmesi gerekir. Bu aşamada yeni nesil fraksiyonel radyo frekansı kullanılır. 

Uygulama ciltte çok ufak mikro kanallar açar ve cildin altına kadar bir yaralanma oluşturur. Açılan kanalları cilt onarmak için harekete geçer.  Yüzdeki deri tabakası kendi kendisini tedavi ederek yenilerken, kırışıklık ve lekelerde tedavi edilmiş olur. 
 
Tüm bu uygulamalar sadece boyun germek için değil aynı zamanda cilt sağlığı içinde çok faydalıdır. Yapılan uygulamalar 1,5-2 yıla kadar etkisini devam ettirir ve 2 yıl sonra kişinin tekrar döneceği noktada ki boyun günümüzdeki durumudur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat