Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boyun fıtığı fizik tedavi ile iyileşebilir mi?

307,385
kez izlendi
Puan: 4.55 / 5
Boyun fıtığı fizik tedavi ile iyileşebilir mi?
Boyun fıtığında cerrahi dışı metodlar önceliklidir. Bunlar ağrı kesici ilaçlar, adele gevşeticiler, istirahat ve fizik tedavi yöntemleri gibidir. Hastanın şikayetleri bunlar ile geçmiyorsa cerrahi tedavi uygulamasına başvurulur.

Fizik tedaviye uygun hasta seçilirse iyileşme oranı yüksektir fakat bazı hastaların durumu morfine dahi yanıt veremeyebilir. Bu hastalara cerrahi tedavi uygulaması yapılır.

Boyun fıtığında fizik tedavi süreci

Fizik tedavinin kaç seans uygulanacağına doktor karar verir. Hastaya gerekli bütün tetkikler yapıldıktan sonra seans belirlenir ve hasta fizik tedaviye başlar. Fizik tedavi cerrahi uygulama seçeneğinden önceki aşamadır. Hasta bu şekilde iyileşirse cerrahi operasyona gerek kalmaz. Fizik tedavisinden sonra hastanın da kendisine çok iyi bakması gerekir. Doktorunun vermiş olduğu ilaçları veya evde uygulanacak egzersizleri de aksatmadan yapmalıdır.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat