Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boyun ağrıları için masaj işe yarar mı?

80,266
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Detaylı Açıklama

Boyun ağrıları için masaj işe yarar mı?

Boyun bölgesi özellikle hayati organlarımızın geçtiği beyinle bağlantıların kurulduğu sinir sistemi açısından ve damarsal sistem açısından daha hassas bir organdır. Kas kökenli duruş bozukluğuna bağlı olan ağrılarda masajın etkisi olabilir. Boyun hassas bir bölge olduğundan masajın yanlış uygulanması boynumuza başka zararlarda verebilir. Bu sebeple boyun bölgesindeki masaj özellikle profesyonel kişilerce yapılmalıdır.

Çok şiddetli olmayan ağrılarda basit analjeziklerle , sıcak bir uygulama boyuna iyi gelebilir. Çok şiddetli veya inatçı ağrılarda en doğrusu vakit kaybetmeden doktora başvurmaktır.

Boyun ağrısı için yanlış uygulamalar

Saç kurutma makinası ile yapılan sıcak uygulama hastaya fayda yerine zarar vermektedir. Bunu hiçbir şekilde uygulamamalıyız. Bunun sebebi hava akımı ile olacak üfleme şeklindeki sıcak havanın kas tutulmasını daha çok artırmasıdır.

Boyuna basit bir ıslak, sıcak uygulaması zarar vermez. Saçlarımızı kurularken boyun bölgesini havlu ile korumakta fayda vardır. Boyun ağrısı yaşamayan insanda bile sıcak üfleme kişiye zarar verir kas tutulmalarına neden olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat