Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boyun ağrıları için doktor tavsiyesi dışında ilaç almak doğru mu?

19,606
kez izlendi
Puan: 4.25 / 5
Detaylı Açıklama

Boyun ağrıları için doktor tavsiyesi dışında ilaç almak doğru mu?

Ağrılarda doktora başvurmadan önce basit analjezikler yani parasetamol türevleri ilaçlar rahatlıkla kullanılabilir. İlaç kullanımını özellikle hafif ağrılarda tercih etmeliyiz. Şiddetli ağrılar çekiyorsak doktora en kısa zamanda gözükmeliyiz. Doktor konrolü olmaksızın ağrıları kendimiz geçirmeye çalışırsak olası bir patalojik durumu atlayabiliriz. Bu da daha sonraki hayatımızda kalıcı zararlara neden olabilir. Yaşam kalitemizi düşürür.

Hafif şiddetteki boyun ağrıları

Ağrımız hafif şiddetli ise ve 2 - 3 gün içerisinde geçmiyorsa doktora başvurmak çoğu zaman gerekli olmayabilir ama en başından itibaren şiddetli bir ağrıysa veya 2 - 3 gün içerisinde geçmeyen orta şiddetli bir ağrı ise muhakak doktora gidilmelidir. Ağrıların şiddeti arttıkça yaşam kalitemiz tamamen düşer. İş hayatında veya sosyal çevremizde sıkıntılar yaşarız. Hasta kendi bünyesini iyi tanıdığından ağrı hangi boyutta ise doktora gitme kararını o verir. Fakat uzun süreli şiddetli geçmeyen ağrılarsa, evde kendi kendimize aldığımız ilaçlarla bu ağrıları gideremiyorsak gecikmeden doktora görünmeliyiz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat