Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Box squat nasıl yapılır?

1,134
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Box squat nasıl yapılır?

Box squat hareketi hem squatı öğretirken başlangıçta kullanabilen, hem de ilerde daha serbest ağırlıklar eklenerek hareketi daha fonksiyonel hale getirecek hem değişiklik oluşturmak için yapılabilecek bir harekettir. 


Burada oturup kalkma esnasında vücudumuzun tam oturma noktasına yerleştirdiğimiz bir kutu veya sehpayla yaptığımız bir harekettir. Oturma kısmını uzatmadan oturma anı başladığı andan itibaren ayağa kalkarak hareketi yaparsak hareketten daha çok verim almış oluruz. 

Diz kapaklarımız da ayak parmak ucunu mümkün olduğunca geçmemelidir. İlk hareketin dizlerimizden değil kalçamızdan başlaması, belimizin düz ve karın kaslarımızın devreye girmesiyle yaptığımız bir harekettir bu. Bu harekette de ilerleyen safhalarda ellerimizle tuttuğumuz dambılları da kullanarak hareketin direncini arttırıp hem de verimi arttırmak için çalışabiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat