Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Botoks uygulamaları nelerdir?

2,459
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Botoks uygulamaları nelerdir?

Dünyada en çok kullanılan ve neredeyse en eski kabul edilen estetik amaçlı tekniklerden biri botokstur. İlk kullanım amacı şaşılık ve çocuklarda doğum esnasında boyunda gerçekleşen deformasyonlar içindi. 1996 yılında FDA onayı aldıktan sonra estetik amaçlı da kullanılmaya başlandı. Genelde üst yüzdeki çizgilerin azaltılması için kullanılsa da botulinum toksinin kullanım alanı son derece geniştir. 

Botoks, geçici bir süre için kas hareketini bloke eden, kişinin mimik ve hareketlerine bağlı oluşan çizgilerin görünümünü azaltan bir uygulamadır.

Özellikle alın, kaş arası, göz kenarı mimik çizgileri gibi genel kullanım alanının dışında özellikle çenesini çok sıkan kişilerde diş kemiklerin kırılması veya ağız içindeki deformasyonlarının yaşanmasının engellenmesi, kozmetik olarak yüzün incelmesini sağlayan kaslara olan uygulamalarda botoks kullanılabilir. 

Botoks alanları
- Ağız kenarındaki düşüklüğün ve ağız kenarındaki kasların yüzü aşağı çekmesini engelleme
- Gammy smile adı da verilen, gülünce diş etlerinin çok fazla görünmesini engelleme
- Burun kenarındaki, kanatlardaki çizgilerin engellenmesi
- Boyunu aşağı çeken kasların tedavi edilmesi
- Migren tedavisi
- Kas ağrısı
- Baldırların inceltilmesi

Botoks son derece güvenli bir teknik olması ile beraber, halk arasında da çok yanlış bilinen bir yöntemdir. Botoks bir proteindir ve sulandırılarak kullanılır. Belli ünitelerle ve belli alanlara uygulanabilir ve botoksu kesinlikle uzman hekimlerin uygulaması gerekir.

Botoks kalıcı değildir. Alın ve yüz gibi belli bölgelerde ortalama 6 ay, göz çevresinde ise yaklaşık 2 - 3 aylık süre ile etkinliği devam eder. 

Botokstaki temel hedef hastanın tüm çizgilerini ya da mimik hareketlerini engellemek değil, bir süre sonra, özellikle mimiğe bağlı oluşan çizgilenme varsa, bu hareketlerin kişi tarafından kullanımını da azaltmak, kişiye bu mimikleri de unutturmak amaçlıdır. Zaten devam eden seanslarda, seans sürelerinin uzadığı, hastanın çizgilerinin azaldığı hekim tarafından da gözlenen başarılı bir uygulamadır. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat