Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Botoks sonrası yüzümüz nasıl değişiklik gösterir?

16,308
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Botoks sonrası yüzümüz nasıl değişiklik gösterir?

Botoks ile yüzümüzde fazla çalışarak kırışıklığa yol açan kaslar kısmi olarak bloke edilir. Botoks işlemi ile yüzümüzde alın bölgemizde yatay çizgiler kısmi olarak ortadan kaldırılabilir. İki kaş arasındaki dikey çizgiler yüzümüze daha yorgun ve sert bir ifade verir. Botoks sayesinde bu ortadan kaldırılabilir. Göz kenarındaki kaz ayakları daha yorgun bir ifade verir. Bunu geçirebiliriz. 

Botoks ile kaş düşüklüğü ortadan kaldırılıp, kaşı yukarı kaldırmak mümkündür. Dudak kenarlarında aşağı düşüklük varsa, bu engellenir. 

Yaşlanma etkileri ile birlikte bizim aşağı doğru çeken kaslarımızda kuvvetlenme, yukarı doğru çeken kaslarda zayıflama olur. Botoks ile biz bunu tam tersine çeviriyoruz. Yukarı doğru çeken kasları kuvvetlendiriyoruz. Bu sayede daha genç ve daha dinamik bir yüz ifadesi oluşuyor. Aşağı çeken kasları ise biraz zayıflatıyoruz. Zaten bizim amacımız genç ve dinamik bir form yakalamak, bu yönde dizayn yapmaktır. 

Botoks yaptırırken ekibin de bu alanda uzman, yetenekli bir ekip olması gerekir. Buna göre yüz planlaması yapar, buna göre bir şekillendirme, form sağlanır. Bizim çizgilerimiz, kaslarımız yukarı doğru olduğu zaman daha genç, daha sağlıklı gözükürüz. Ancak bu kaslar aşağı doğru düştüğünde daha yorgun, bitkin bir ifade oluşuyor. Botoks ile amaçlanan daha taze, daha canlı bir görünüm elde etmek. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat