Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşanma sonrası ne tip psikolojik sorunlar yaşanabilir?

872
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşanma sonrası ne tip psikolojik sorunlar yaşanabilir?

Boşanma ve her tür ayrılığı birkaç aşamada düşünmek gerekir. Bir ayrılık kararına varılması önemli bir aşamadır.  Bazen eşlerden birisi ayrılmaya karar verir, bunu kafasında döndürür ve ayrılma kararını tam verdikten sonra eşine açıklıyor. Eşinin bir çırpıda onunla birlikte o yolda yürümesini istiyor. Oysa ki fikir olarak ayrılığa alışmak önemli bir şeydir. 

İkinci bir aşamada fiziksel ayrılık vardır. Evlerin ayrılması, eğer çocuklar varsa çocukların nasıl paylaşılacağının konuşulması, ortak mallar hep konuşulması gereken şeylerdir. Birçok zaman eşlerin kavga ederek üstesinden gelmeye çalıştığı konulardır. Bir hukuksal meselesi vardır. Anlaşılarak mı ayrılık olacak, avukat tek mi olacak o ayrı bir konudur. 

En önemlisi psikolojik olarak ayrılmaktır. Çünkü birçok çift fiziksel, hukuksal olarak ayrıldığı halde yıllarca kavga ile birbirlerine olan bağları devam ediyor. 2 ayda bir çocuklar, nafaka konusunda birbirlerine giriyorlar. O zaman anlaşılıyor ki o eşler ayrılmış olmasına rağmen psikolojik olarak bağları devam ediyor. Dolayısıyla eşlerin her aşamada ayrılmış olması önemli bir şeydir. 

Boşanma sonrası insanların aşırı sıkıntıya girmemesi için boşanma aşamasında ayrılığın ve yasın hakkını vererek birbirleriyle konuşarak açık iletişimle gerçekleştirmeleri önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat