Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşanma sonrası nasıl yeni bir hayata başlanır?

1,621
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşanma sonrası nasıl yeni bir hayata başlanır?

Boşandıktan sonra önemli olan şeyler çocuklar varken başka, çocuklar yokken başkadır. Çocuklar varsa çocukların çocuk olduğu bilincinin verilmesi ve ebeveynlerin ebeveyn olduklarını bazı kararların onlara ait olduklarını unutmamaları önemlidir. Çocukların önünde birbirlerini suçlamamaları önemlidir. Birbirlerine tarafsız davranmaları çok önemlidir. 

Kendi hayatlarına başlarken bir rutin oluşturmak, hayatlarına önem veren birtakım şeyler bulmak, dostluklarına önem vermeleri, ailelerini resmin içinde tutmaları genelde işi kolaylaştıran bir şeydir. Bazen aileler yarardan çok zarar getirebiliyor. Kişinin üstüne fazla gelebiliyor. Bu durumda bir sınır koyabilmek çok önemli bir şeydir. İnsanı eski eşine karşı dolduran bir aile iyi bir iş yapmaz. Koruyan bir aile iyi, ama öfke eken bir aile iyi iş yapmaz. Bu öfkeyi çocuklara da ekmemek gerekiyor. 

Yeni bir hayat, farklı şeyler her zaman insanın zihninde bir tazelik ve özgünlük getirir. Kişi hazır olduğu zaman ufak ufak deneyerek, yaşayarak, hazır olduğu zaman yeni bir ilişkiye başlayabildiği gibi yeni bir hayata da başlayabilir. 

Çocuklar varsa çocukların düzenini korumak önemlidir. Çocukların en çok aradığı şey annelerinin ve babalarının mutlu olduğunu görmeleridir. Annelerden babalardan biri çok marjinal, farklı bir hayat yaşıyorsa dahi annesinin babasının mutluluğu ayrıldıktan sonra yakalayabildiğini gören bir çocuk çok avantajlı bir durumdadır. O zaman evliliğine girerken çok dikkatli girer. Neyin olup neyin olamayacağını bilir. Evliliğinde işbirliğine önem verir. Bir çocuk olarak ayrılığın ne kadar acı olduğunu bilir. Fakat şiddet, istismar durumlarında çocuk toparlanamaz. İnsanın tekrar mutluluğu yakalayabilmesi önemli bir şey. Çocuğun bunu görmesi de önemlidir. Boşanmaktan korkmamak gerekir. İnsanın güvenli bir şekilde yürümesi önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat