Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşanma sonrası depresyon nedir?

3,067
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşanma sonrası depresyon nedir?

Boşanma bir sonlanma olduğu kadar aynı zamanda yeni bir başlangıçtır. Yeni bir başlangıcı yaşayabilmek için sonlanmanın tam olarak gerçeklemesi gerekiyor. Dolayısıyla ayrılırken insanların neleri kaybettiklerini tam olarak anlamaları gerekiyor. 

Bazen bir ilişkiye başlarken büyük umutlarınız olur, birlikte çocuk yapıp onların büyüdüğünü hayal ederken boşandığınız zaman sadece şuan sahip olduklarınız değil ileride sahip olmayı planladıklarınızı yitirmiş oluyorsunuz. İnsanlar genellikle teknik işe sarılır. Nasıl ayrılacağız gibi şeyler düşünürler. Eğer psikolojik boyutunu ihmal ederseniz ve nüansları kaçırırsanız onun tortusu kalır. Onun tortusunun bedeli de genelde depresyon olarak ortaya çıkar. 

Bazı insanlar ilişkilerinde çok yetersiz ve çok beceriksiz hissederler. Evlilik çıktıktan sonra birden bire süper kahraman olurlar. Eşimle yapamadığım her şeyi yapıyorum çok kuvvetliyim diye düşünürler. Dışarıya çıkıyorlar, yeni arkadaş ediniyorlar bazen de çok dominant olan insanlar kendilerini çok edilgen bir halde bulabiliyorlar. Dolayısıyla rolünüzde bir değişim olabiliyor. Bu oynama her zaman iyi olmaz. İnsan yaşarken iyiymiş gibi gelse de kaybolan parçalarınızı toplamanızı gerektiren bir süreçtir. 

Ebeveynler bazen boşandıktan sonra olağanüstü bir ebeveyn olmaya soyunuyor. Tek başına bütün işi götürmeye kalkıyor. Eşine danışmıyor, onu eleştiriyor ona saygısız davranmaya başlıyor. Bu çocukları çok olumsuz yönde etkilemeye başlıyor. Bu hareketi yapan anneyse çocuklardan biri o anneye çok hayran olurken diğer o anneden uzaklaşıyor. Tam tersi de olabilir. Bazen çocuklar ebeveynlerine acırlar ve ona ebeveynlik yapmaya kalkarlar. O da güzel değildir. Dolayısıyla ayrılık olsa da ebeveynler her zaman ebeveyn, çocuklar çocuk olmaya devam etmelidir. Çocuk ebeveyn olmaya kalktığı zaman çocuk bunun bedelini ödeyecektir. Birliktelik ilişkilerinde de bunun bedelini ödeyecektir. Ailelerin yapısal meselelerini açık bir şekilde konuşmaları çok önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat