Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşandıktan sonra yeniden evlenme süresi ne kadardır?

416
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşandıktan sonra yeniden evlenme süresi ne kadardır?

Boşanma kararının kesinleşmesinden sonra kadın Medeni Kanun 132. madde gereğince üç yüz gün geçmedikçe evlenilemez. Bu süre boşanma kararının kesinleşmesinden itibaren başlar. 


Ancak kadın bu süre içerisinde eski eş yahut bir başka kişiyle evlenmek isterse bu durumda söz konusu bekleme süresinin kaldırılması için yetkili aile mahkemesine dava açarak, bu sürenin kaldırılmasını talep edebilir. Üç yüz günlük bekleme müddeti içerisinde, şayet kadın doğum yaparsa bu halde söz konusu sürenin bitimi artık beklenmez. 

Boşanma sonrası yeniden evlenme, boşanmada bekleme süresi yani iddet müddeti hakkında tüm merak ettikleriniz UZMANTV'de!

Videoyu Göster

İş & Para Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat