Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşalma sorunu için nasıl tedavi yöntemleri var?

7,577
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşalma sorunu için nasıl tedavi yöntemleri var?

Erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğu erken boşalmadır. Erken boşalma sorununa karşı farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Erken boşalma sorunu tedavi yöntemleri

Erken boşalma sorununa karşı sıklıkla kullanılan ve de çok etkili olan tedavi yöntemi ilaç ile tedavidir. İlaç tedavi yönteminde, cinsel ilişki öncesi alınacak tek doz ilaç ile boşalma süresi 2 ? 3 kat uzatılmaktadır.. 

Bir diğer tedavi şekli çoğunlukla psikiyatristler tarafından kullanılan psikoterapilerdir. Erken boşalma konusunda ciddi sıkıntısı olan hastalar psikoterapi yöntemi ile tedavi edilir.

Erken boşalma sorununa karşı son tedavi yöntemi topikal (cilde sürülen) ajanlardır. Ereksiyon halindeki penisin üzerine penis duyarlılığını azaltan, haz eşiğini yükselten krem veya jeller sürülür. Bu işlem sonrası hasta prezervatif kullanarak cinsel ilişkide boşalma süresini uzatır.

Geç boşalma sorununu büyük oranda psikojenik etkiler sonucu ortaya çıkar.  Bu nedenle tedavisinde psikoterapi yöntemi kullanılır.

Boşalamama sorununda durum organik nedenlere veya daha önceden geçirilmiş ameliyatlara bağlı olabilir. Bu nedenle hastanın medikal geçmişi sorgulanarak uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat