Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bölgesel incelme teknikleri nelerdir?

2,760
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bölgesel incelme teknikleri nelerdir?

Bölgesel incelme hem kadınların hem erkeklerin çok ciddi problemlerinden biridir. İnsanlar kilolu olmasa da bel bölgesinde, karı bölgesinde yağlanmalar, sırt arkasındaki, kollardaki, iç bacaklardaki, popo arkasında, diz arkasındaki yağlanmalar kişilerde rahatsızlığa neden olmaktadır. 


Bölgesel incelme için pek çok teknik bulunmaktadır. Bunlar için her zaman tıbbi, hastaya zarar vermeyecek uygulamalar tercih edilmelidir. 

Bölgesel incelme için kullanılan tekniklerin başında plastik cerrahların uygulayabileceği liposuction gelir. Ancak liposuction asla bir zayıflama metodu olarak algılanmamalıdır. Özellikle belli bölgelerde daha fazla olan yağlanmanın ameliyathane ortamında doku altından sıvılaştırılarak alınması ve o bölgenin incelmesinin sağlanması hedeflenir. 

Liposuction dışında lazer lipoliz yöntemi ile vücuttaki yağ eritilerek o bölgenin incelmesi sağlanır. Bölgesel incelme için cerrahi yöntemleri tercih etmeyen kişiler için özellikle FDA onaylı bazı yöntemler bulunmaktadır. Enjeksiyon yönteminde deoksikolik asit içeren maddeler yağlı bölgelere enjekte edilir ve yağların parçalanarak bölgenin incelmesi sağlanır.

Bölgesel incelme için enjeksiyon yöntemi karın bölgesindeki, bel bölgesinin her iki yanındaki, sırttaki, koldaki, iç bacaktaki ve popo altındaki yağlanmayı gidermek için kullanılabilir. Bu yöntemde yağlanma olan bölgedeki yağların parçalanarak dolaşıma katılması hedeflenir. 

Seanslar ortalama 21 günlük periyotlarda gerçekleştirilir. Bu yönteme ek olarak bazı cihazlar da zayıflama metodu olarak kullanılır. Soğuk lipoliz, akustik ses dalgası tedavileri, yağ hücrelerini parçalamak için UltraShape adı verilen odaklı ultrason ya da infrared radyofrekans, vakum teknolojileri gibi teknolojileri kullanan VelaShape gibi yöntemler de enjeksiyon yöntemine destek olarak veya ayrıca kullanılabilir. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat