Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boğaz kuruluğu neden olur?

16,054
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Boğaz kuruluğu neden olur?

Ağız ve boğazda kuruluk hissi bu bölgenin kendi rahatsızlıkları ya da sistemik hastalıkların yan bulgusu olarak karşımıza çıkabilir. Ağız kuruluğunun en büyük nedeni burun tıkanıklığıdır.


Kişi burnu tıkalı olduğu için ağzı açık bir şekilde nefes alır. Nefes ağızdan alındığı için ağız içerisinde üretilen tükürük salgısı yetersiz olur ve boğaz kuruluğuna yol açar. Boğaz kuruluğu uykudan uyandıracak şekilde olup su içme ihtiyacını arttırabilir.


Şeker hastalığı gibi metabolik hastalıklar da ağız kuruluğuna sebebiyet verebilir. Bu tip hastalar farklı bulgularla doktora başvuracağı için yapılan kan tahlilleriyle hastalığın sebebi tespit edilebilir.

Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat